Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

SLAVNOSTI JABLEK A MEDU

SLAVNOSTI JABLEK A MEDU

Kdy:
16.9.2023 10:00

Kde:
Nádvoří zámku Chrast

Pořadatel akce:

Město Chrast
Jubilejní pátý ročník Slavností jablek a medu proběhne na nádvoří zámku Chrast v sobotu 16. září 2023.

Stalo se osvědčenou tradicí, že od 10 hodin vše rozjede týnišťský Zakoplaho dixieland, přes poledne nás při obědě, který si můžete dopřát přímo na nádvoří, pobaví staropražské trio Hrajeto a odpoledne opět již tradičně cimbálovka Pernica.

Pravděpodobně v 16 hodin přijede císařský posel, který předá starostovi a zástupcům města dekret o povýšení Chrasti z městečka na město. S poslem se očekává i ozbrojený doprovod.

Po připomenutí události 19. století se přesuneme k úplným počátkům Chrasti, do středověku. Zahraje nám kapela Quanti Minoris, která nás pobavila už v Podlažicích 2021. Dle vlastního vyjádření kapely lze Quanti Minoris zařadit jako historizující folkrock s keltskými kořeny a za nejvýstižnější označení lze považovat hradní podobu rocku, tedy „hradrock“.

Na závěr nám večer „k tanci i poslechu“ zahraje kapela J.G.DIX.

Jako již obvykle bude na nádvoří zámku a přilehlých prostorách bude opět k vidění, jak vypadá včelí úl, ochutnat a zakoupit můžete nejen jablečné a medové dobroty a nápoje. Pro děti jsou připravena představení divadla, soutěže, dílničky. Občerstvení bude zajištěno po celý den.

Ani letos nebudou chybět tradiční soutěže.

Soutěž o nejlepší štrúdl každý rok probíhá přísně anonymně a dámy z poroty opravdu nevědí, od koho je který vzorek.

Autor vítězného výrobku si tentokrát odnese poukázku v hodnotě 2500 Kč! Vyhodnoceny a odměněny budou tradičně první tři místa. Každý, kdo přinese soutěžní šišku štrúdlu, obdrží drobnou odměnu.

I když soutěž o nejhezčí jablíčko vyhlašujeme zejména jako dětskou, neznamená to, že své výtvory nemohou přinést dospělí. Ba naopak. Do soutěže o nejhezčí jablíčko přivítáme jakkoli vyzdobené, vykrajované, malované nebo jinak výtvarně upravené jablíčko. Fantazii se meze nekladou. Všechny výrobky budou vystaveny a o