Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

Výstava obrazů Lucie Staňková a Jiří Šindler SPOLU

Výstava obrazů Lucie Staňková a Jiří Šindler SPOLU

Kdy:
21.9.2023 17:00 - 31.10.2023

Kde:
Městské muzeum Chrast

Pořadatel akce:
Městské muzeum Chrast

Život Lucie Staňkové (*1966) je spjat s Hradcem Králové. Dcera hradeckého malíře Jiřího Šindlera zde vystudovala Gymnázium J. K. Tyla ve třídě s výtvarným zaměřením, pak pokračovala ve studiu textilních technik na VUPŠ v Praze. Po ukončení studií žila a pracovala v Praze, zabývala se tkaním gobelínů, tapiserií a paličkovanou krajkou později i malbou. Po narození dvojčat se roku 1995 vrátila i s rodinou zpět, žije a pracuje ve svém domě na Novém Hradci Králové. Založila zde „Atelier LABYRINT“. Je místopředsedkyní Unie výtvarných umělců v Hradci Králové.

V současnosti se věnuje především malbě. Na plátnech a deskách maluje olejem i akrylem, kombinuje také techniky malby na hedvábí s akrylovými barvami.

Témata jejích obrazů oscilují mezi geometrickou abstrakcí a rostlinnými motivy, které propojuje práce s ornamentem.

Jiří Šindler

Jiří Šindler (4. 3. 1938 Brno – 2. 2. 2022 Hradec Králové) byl významný východočeský malíř, grafik a ilustrátor, který od šedesátých let minulého století až do dvacátých let tohoto století významně ovlivňoval výtvarné dění nejen v královéhradeckém regionu.

Poprvé se jméno Jiřího Šindlera objevilo v roce 1959 na výstavě učitelů královéhradeckého okresu. Postupně se jeho výtvarný názor vyhraňoval v různých oblastech volného i užitého umění – knižní ilustrace, bibliofilské tisky, ex libris, návrhy plastik do veřejného prostoru, mozaiky a art protisy. Stal se také jedním ze zakládajících členů Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. Uspořádal více než stovku samostatných výstav doma i v zahraničí.

Témata obrazů jsou obecná: spojení snů s realitou, tajemství dálek, útočiště před světem násilí. A také zahrady, které tato témata propojují se světem čekajících dívek v bílém.