Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

Lenka Korecká Korbelová – klavír • Marek Švejkar – klarinet

Lenka Korecká Korbelová – klavír • Marek Švejkar – klarinet

23.11.2023 v 19:00
Muzeum

Lenka Korecká-Korbelová
Sólistka, pedagožka, první česká klavíristka přijatá na klavírní akademii Incontri col Maestro, bývalá ambasadorka firmy Petrof, absolventka Pražské HAMU a nositelka ocenění Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů.

Lenka Korecká-Korbelová (1991) absolvovala hru na klavír na Základní umělecké škole v Chrudimi u Věry Novákové a poté na Konzervatoři v Teplicích u Věry Vlkové. Studia završila na Akademii múzických umění v Praze u Ivana Klánského a později úspěšně absolvovala jako první česká klavíristka mezinárodní klavírní akademii Incontri col Maestro v Itálii u Vovky Ashkenazyho. Má za sebou několik sólových recitálů, koncertů s orchestrem v tuzemsku i v zahraničí a dlouhodobě se věnuje komorní hře. Má na kontě úspěchy na několika mezinárodních soutěží.

Marek Švejkar
První český klarinetista přijatý na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris, vítěz mnoha mezinárodních soutěží, podpořen Pavlem Tykačem, stipendista Fondation de France, Mécénat Société Générale, Fondation Legs Jabès, The Kellner Family Foundation, Nadace Věry Třebické-Řivnáčové, umělec firmy Vandoren, bývalý člen Akademie komorní hudby, student postgraduálních studií, sólista a pedagog.

Absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídách Milana Poláka a Ludmily Peterkové a studium koncertního diplomu na Conservatoire à Rayonnement Régional de Paris u Paula Meyera a Francka Ameta. Je absolventem a nositelem Premier Prix na Conservatoire National de Paris ve třídách Philippa Berroda, Jerôma Comta a Arnaud Leroys. V současné době je studentem doktorského studia na Ostravské Univerzitě ve třídě Karla Dohnala. Působí jako pedagog na Hudebním gymnáziu České Budějovice, již několik let zastupuje na Pražské konzervatoři a Konzervatoři Teplice a realizuje se jako pedagog v rámci doktorského studia.

Program
Oldřich Flosman – Zbojnická sonatina
Bedřich Smetana – Koncertní fantazie na české národní písně
Adam Skoumal – Variace na ci