Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

HUDBA POMÁHÁ - sousedská benefice

HUDBA POMÁHÁ - sousedská benefice

Hudba pomáhá vyráží na „táborákovou” šňůru

Šestnáct let pomáhají handicapovaným dětem z okolí, letošní ročník je však ještě o něco osobnější než ty předchozí. Oblíbená sousedská benefice Hudba pomáhá rozjíždí sedmnáctou koncertní šňůru s příběhem z bezprostřední blízkosti pořadatelů. Do jedné ze spřátelených rodin, které tento projekt každoročně podporují, se totiž narodila handicapovaná Klárka.

„S Bárou jsme kamarádi opravdu od dětství. Chodily jsme spolu do školy, jezdily na tábor nebo na lyže a Bářina maminka nás učila přírodopis," vypráví zpěvačka orchestru Hudba pomáhá Veronika Voženílková a dodává: „I naše děti spolu celý život vyrůstají. Jen zatímco náš Kubík už dávno běhá po zahradě, skoro stejně stará Klárka ještě nevstala z deky, na které kdysi společně pásli koně.” Právě dceru Báry Heroldové a Františka Doležala letos oblíbená předvánoční benefice podpoří.

Koncerty, které v předvánočním čase každoročně navštíví na 3000 posluchačů, tradičně míří do divadel v Litomyšli (2. 12.), Poličce (9. 12.), Ústí nad Orlicí (16. 12.) a Vysokém Mýtě (25. 12.). Koncertní šňůra začíná 25. 11. v domovské obci muzikantů – Morašicích. Před diváky usedne na jeviště více než padesát hráčů orchestru a vokalistů. V rámci dvouhodinového představení letos hodlají hudbou vyprávět všechno, co spolu s Doležalovými od dětství zažívali.

„Letošní ročník je pro spoustu z nás pochopitelně osobnější než kdy dřív. Proto chceme diváky tentokrát během koncertního večera opravdu vzít ‚k nám‘. Posbírali jsme písně, které celé ty společné roky hrajeme u táboráku. Ty, které nás provázely prvními koncerty, moravskými juchačkami, prvními láskami a pak i svatbami. Hledali jsme hudební motivy, které všichni znají, aniž by věděli odkud. Melodie, které s člověkem rostou životem, aniž by si to vůbec uvědomoval. A přesně takový bude i letošní koncert. Ročník z Budislavi a Horek. Ročník ušitý ze společných chvil,” vypráví ředitel benefice Karel Telecký.