Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

Šílená Indie • Kateřina & Miloš Motani Chrudim 26.2.2024

Šílená Indie • Kateřina & Miloš Motani Chrudim 26.2.2024

PŘEDNÁŠKA/BESEDA

26.02.2024 v 19:00
Kino
Sárí, turbany, tančící velbloudi a posvátné krysy & s MOTANI „Kouzelná planeta“

SPOUSTY LIDÍ, PRASTARÁ MĚSTA, POSVÁTNÁ ŘEKA, POSVÁTNÉ KRÁVY, POSVÁTNÉ RITUÁLY, POSVÁTNÉ OPICE I KRYSY, SVATÍ MUŽI, ŽIVOT NA ULICI A CESTA DO NIRVÁNY, S PŘÍBĚHY, KTERÉ NEVYMYSLÍŠ.

Jestli se někam MUSÍ JET, tak je to Indie. Neboť tady toho lze vidět a zažít až moc. Nejpozději tady člověk pozná, co je to ŽIVOT a co je to SMRT. Naše společná a krkolomná cesta nás zavede až do dalekého prastarého a nejposvátnějšího HINDUISTICKÉHO města VÁRÁNASÍ. Tady u ŘEKY GANGY tepe život přes 3 000 let. A sem se chodí ze všech koutů Indie ale také umírat. Tady musí být člověk připravený opravdu na všechno.

Než se sem ale vypravíme, uvidíme na naší cestě úchvatné staré město JAIPUR. Prozkoumáme ohromnou PEVNOST a další PALÁCE. Prochodíme křivolaké ulice plné zboží všeho druhu. Vyzkoušíme sami na sobě, jak se váže SÁRÍ těch NEJSYTĚJŠÍCH BAREV. Budeme obdivovat upocené pekaře. Hned vedle se čeká na holiče. Ve čtvrti s látkami se nám bude nad barvami a ručně tištěnými vzory tajit dech. Pod nosem nás zašimrá VŮNĚ INDICKÉHO KOŘENÍ a do INDICKÉHO JÍDLA se nadobro zamilujeme. V ulicích města Jaipur zažijeme spoustu legrace. Je právě HOLI, festival barev, které chrstají ze všech stran a na všechny. Kousek odtud v OPIČÍM CHRÁMU je veselo každý den. V CHRÁMĚ SIKŮ nasáváme do sebe tajemné modlitby a na plechový talíř dostaneme čerstvou placku a omáčku k tomu, ostatně jako dostane každý pocestný.........
Prodej vstupenek | 120 Kč

pokladna Divadla Karla Pippicha, kontakt a otevírací doba zde
Turistické a informační centrum Chrudim, kontakt a otevírací doba zde
hodinu před začátkem v kině (hotově + lze platit i kartou)
rezervace vstupenek „spadne“ 30 min před začátkem. Poté již nebude možné uplatnit svůj nárok na ni
online (při kontrole vstupenek stačí vstupenka/y v mobilu, není nutné tisk)