Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

30. VÝROČÍ OBLASTNÍ CHARITY CHRUDIM - BENEFIČNÍ KONCERT

30. VÝROČÍ OBLASTNÍ CHARITY CHRUDIM - BENEFIČNÍ KONCERT

Oblastní charita Chrudim letos oslaví 30. výročí své působnosti v chrudimském regionu a v rámci oslav se v neděli 11. září uskuteční benefiční koncert na podporu domácí hospicové péče.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi v 18 hodin vystoupí v komorním obsazení orchestr Bohemian Symphony Orchestra Prague a světoznámá operní pěvkyně Noema Erba, rodačka z Hrochova Týnce.

K dispozici jsou základní vstupenky za 190,- Kč nebo s benefičním výtěžkem na podporu domácí hospicové péče za 350,- Kč.

Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru na Resselově náměstí a v Občanské poradně Oblastní charity Chrudim v Radoušově ulici 1420 v Chrudimi.

Výtěžek bude využit k zajištění vybavení a provozu domácí hospicové péče (zdravotní pomůcky, vzdělávání zdravotních sester, pohonné hmoty...)
Domácí hospicová péče je od roku 2021 novou službou Oblastní charity Chrudim. Tato služba je pro region Chrudimska významná, neboť na většině území doposud chyběl poskytovatel. Slouží lidem s vážným a nevyléčitelným onemocněním. Zdravotní péči zajišťujeme prostřednictvím kvalifikovaných a zkušených zdravotních sester. V rámci služby nabízíme sociální poradenství, ošetřovatelskou péči, zdravotní pomůcky, psychologickou a duchovní podporu. Pomáháme nemocnému i rodině doprovázet tak, aby mohli všichni prožít společně poslední dny života umírajícího v domácím prostředí. Naše služby poskytujeme již ve více než 60 městech a obcích našeho regionu.
Děkujeme za podporu a těšíme se na vás!