Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

Spolek Klasická hudba mladým obnovuje tradici vánočních konc

Spolek Klasická hudba mladým obnovuje tradici vánočních konc


Pardubice, 22. listopadu 2022 — Pardubičtí studenti si přichystali ve spolupráci s pěveckým sborem brněnského Vysokého učení technického vánoční koncert. Společně se muzikanti představí ve skladbě Missa brevis z pera Jiřího Pavlici a v kantátě J. S. Bacha, v trubkovém koncertu J. Haydna pak jako sólistka vystoupí sezemická rodačka Barbora Ticháčková.
Východočeský akademický orchestr navazuje na tradici vánočních koncertů, které pořádal v roce 2018 a 2019 a které musel v minulých letech vlivem pandemie COVID-19 zrušit. K provedení Pavlicovy Missy Brevis a výběru z Bachovy kantáty Herz und Mund und Tat und Leben si přizval sbor brněnského Vysokého učení technického Vox Iuvenalis, jehož sbormistr Jan Ocetek bude část programu dirigovat. V první půli koncertu pak zazní díla Josepha Haydna, který má letos kulaté výročí 290 let od narození. V koncertu pro trubku se představí Barbora Ticháčková, absolventka polabinské ZUŠ, která v současnosti studuje na brněnské konzervatoři.
„Barbora je vynikající trumpetistkou, se kterou jsme spolupracovali už na jejím absolventském koncertu v ZUŠ. Teď ji doprovodíme v jednom ze stěžejních děl trubkového koncertního repertoáru,“ uvádí Jan Hrubeš, který bude koncert dirigovat. „Počet soutěží, které Bára dokázala za poměrně krátkou dobu svého studia vyhrát, dává tušit výjimečný výkon,“ dodává Hrubeš.

Lístky na koncert jsou k dostání v Informačním centru v Machoňově pasáži a v síti Ticketportal.