Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

LETNÍ PARKET ÚJEZD U PŘELOUČE 2023

LETNÍ PARKET ÚJEZD U PŘELOUČE 2023

www.parketujezd1978.cz

Parket

V druhé polovině 70 let 20 století byla na začátku myšlenka pár nadšenců z řad TJ Sokol Újezd vybudovat letní areál sloužící k pořádání kulturních akcí. Tato myšlenka byla posléze podpořena zástupci tehdejšího Místního národního výboru v obci Újezd a tak na travnatém pozemku o rozloze 2300 m2, sousedícím s hrací plochou fotbalového hřiště ( v současné době označovaném jako hrací plocha B ) byly položeny základy prodejního stánku nazývaného „Salaš“ a hudebního pódia. Následovala výstavba betonového tanečního parketu, montáž stolů a laviček, včetně oplocení celého areálu.

V létě roku 1978 byl taneční parket připraven k pořádání hudebních produkcí. Historicky první vystoupení hudební skupiny v Újezdě se uskutečnilo v létě téhož roku, kdy vystupujícím byla skupina Atlantis s Václavem Kalouskem v sestavě. Od této doby se začala psát historie zdejšího tanečního parketu.

Taneční parket v Újezdě během své 36-ti leté historie byl němým svědkem zlatého bigbeatového věku ale i krize, která v posledních letech na tento druh hudby postupně doléhá.

Kouzlo přírodního areálu včetně jeho okolí se nezapomenutelně zapisovalo do vědomí návštěvníků, kteří se do zdejšího areálu i po několika letech rádi vracejí.

Jako jediný z tzv. „Velké trojky“ tanečních parketů na Přeloučsku ( Semín, Strašov a Újezd ) od roku 1978 nepřetržitě až do současnosti je dějištěm konání hudebních akcí začínajících na přelomu měsíců květen/červen a končících v polovině září. Činnost tanečního parketu nebyla přerušena ani z důvodu požáru hudebního podia s uloženými stoly, ke kterému došlo vinou neopatrnosti mládeže.

V poslední době letní parket v Újezdě doznal řadu změn a inovací, kdy k největším patří oplocení celého areálu plným dřevěným plotem, výstavba občerstvovacího koutku, zastřešení samotného tanečního parketu , včetně míst k sezení a výstavba nového hudebního pódia.

Kromě pořádání letních tanečních zábav je tento areál svojí výbavou ( ko