Logo

Vítejte v kulturním rezervačním formuláři.
Jste tu správně pro rezervaci míst na níže uvedenou akci.

Chceš dostávat novinky (informace o akcích) emailem? Zaregistruj se zde!

OCHUTNÁVKA VÍN

OCHUTNÁVKA VÍN

Vážení milci vína
zdravím vás, já, Bakchos - vyslanec bohů olympských, bůh vína, radosti a veselí.

Byly doby po zrodu světa, kdy lidé se ploužili neobydlenými oblastmi, nevědouce co mají činit. Ohrožováni božskou přírodou trpěli velmi smutkem, nemocemi a vysílením. Vida to Zeus hromovládný, svolal sněm bohů a tam vymyšleno bylo jak lidem pomoci. I nechali bohové mocní růst na Peloponésu révě vinné, ze které lidi naučili zhotovovat nápoj. Tento božský nápoj již odnepaměti zahání smutek, jitří mysl a zahřívá srdce.

Dovoluji si pozvati vás na ochutnávku vín, kde ochutnáte deset vín pod moravským sluníčkem zrozených se srdcem a láskou vinařů dotvořených. Dary bohů Vám představí sommeliér Oldřich Bujnoch.

K ochutnávce připravíme tradiční bohaté občerstvení:
Domácí paštika se zeleným pepřem a brusinkami, pomazánka se šunkou a zeleninou, smažené vepřové a drůbeží řízečky, moravský vrabec, hovězí ragů cabernet, šumavské soté, uzené vepřové, moravské zelí, gnocchi se špekem a cibulkou, karlovarský knedlík, bramborový salát bavorský, paleta sýrů z MADETY, rajčatový salát, zelný salát s koprem, olivy , sušené rajčata a cibulky, dymákův chléb.

Naše bakchanálie se uskuteční

Po ochutnávce bude pokračovat taneční zábava s úžasnou kapelou nám dobře známou JG Dix, která nás potěší kvalitním hraním a dobrou náladou.

v sobotu 25. března 2023 od 18.00 hod. v kostěnickém kulturním domě

Oldřich Bujnoch
Cena vstupného 450 Kč

Svá místa si rezervujte u starosty obce Kostěnice pana Václava Pulkrábka na tel: 606660213, nebo e-mail.: obec@kostenice.cz, info@kulturazarohem.cz